כפר היין קטרון

במצפה ציורי בעמק יזרעאל, למרגלות אזור היין הגלילי הקדום, שוכן כפר יין מיוחד במינו. כפר מרהיב ביופיו, עם עיצוב אלגנטי עוצר נשימה, אישי, חם ועם רוח שורשית ונשמה גדולה. כאן ישן וחדש משתלבים בצורה הרמונית ומייצרים שיאים חדשים - הן בתחום ייצור היין והן בתחום האירוח

יקב גרביטציה משפחתי, השוכן למרגלות אזור היין הגלילי הקדום. כוחו של הטבע, ההיסטוריה השזורה ביקב ובסביבתו ואהבתנו ליין, הינם הבסיס לעשייה של יין מלא אהבה, דיוק וחדוות היצירה. ביקב אנו עובדים בשיטת הגרביטציה, אשר משתמשת בכוחות הטבע ומאפשרת ליין לעבור את התהליכים בסביבתו הטבעית מבלי לפגוע בענב ובחרצן, תוך זרימה חופשית של היין מקומה לקומה וללא שימוש במשאבות. מקורות שיטת הגרביטציה מצויים כאן, מעברו השני של היקב, ושורשיה נטעו לפני 1600 שנה, בתקופת המשנה והתלמוד בעיירה היהודית 'ציפורי'. את העבודה הידנית המוקפדת ביקב, משלים ציוד מתקדם מהמובילים בעולם, המאפשר לנו לייצר "free wine" - יין יוקרתי, איכותי ומדויק ללא תוספות וחומרים כימיים.

 

הכרמים שלנו ממוקמים באזורי היין המובחרים ביותר בארץ:
רמת הגולן והגליל העליון. בחירת זני הענבים והתאמתם, העבודה הקפדנית בכרם והבנת הטרואר הן עבורנו ערך עליון.
אנו בוצרים את הענבים באישון לילה ומעבירים אותם בו ברגע לתהליך מיון ידני כפול, המבטיח את שלמות האשכולות ואת השימור המיטבי של הטעמים והארומות בכל ענב וענב.

הרומן עם האלון הצרפתי-  מתחיל כבר בשלב התסיסה וממשיך למרתף היקב החצוב בסלע - לשמירה טבעית ואופטימלית.
היינות האדומים שלנו עוברים התיישנות ממושכת בחביות עץ אלון צרפתי מובחר, בנוסף להתיישנות ארוכת שנים בבקבוקים טרם שחרורם.

 

 

העבודה ביקב קטרון מתבצעת אך ורק בידי בני המשפחה, ועוברים עם היין את כל התהליך בן 5 השנים - מהרגע בו הוא נשתל, דרך הגעתו אלינו כאשכול ענבים שלם, ועד לכניסתו לבקבוק. תהליך סימביוטי זה הוא שמאפשר לנו להחדיר בהצלחה, בכל יין ויין, את ערכי משפחתנו ואמונותיה - אסתטיקה, דיוק, עדינות, הרמוניה, סבלנות וקפדנות.
כך היה מהבציר הראשון בשנת 2006, וכך נמשיך להתמיד.