אסתרקה המתיקות שבלב

מארז שכולו חג! 

לרגל השקת הספר מתכונים "אסתרקה על קצה המזלג"
הרכבנו עבורכם מארז מיוחד במחיר השקה,
הכולל בתוכו את ספר המתכונים, מארז קונפיטורות ביתיות בטעמים מיוחדים שאסתרקה כלכך אהבה ויין שלנו שתמיד עושה טוב על הלב! 

אסתרקה על קצה המזלג

לכל אחד מאיתנו יש את "המקום" שמבטא אותו באופן מיטבי.
לאסתרקה היה זה המטבח. כישרונה היה לקחת חומרים שונים ולרקוח אותם יחד כך שיצאו הטעימים ביותר ובמעשה המרקחה הזה, בקשר המדהים שלה עם אנשים שהיו "החומרים החדשים לתבשיל הבא". תמיד היה תבשיל חדש, רענן וטעים להפליא, שכל מרכיביו שמחים להיות ביחד, מעורבים ומתערבבים זה בזה בתוך שמחה ואושר שרק הטבחית אסתרקה יכלה ליצור עבורם.

בין המתכונים שתוכלו למצוא בספר- לחמים ומאפים, מרקים, עיקריות, תוספות, סלטים, קינוחים ועוד ועוד 

אסתרקה המתיקות שבלב

מארז קונפיטורות ביתיות בטעמים מיוחדים
קונפיטורת תות שדה
קונפיטורת תפוח עץ וקינמון
קונפיטורת פירות יער

אסתרקה ז"ל 

אסתרקה 

אסתרקה נולדה בראש פינה בשנת 1968 בת זקונים להוריה -דוויד ורוני ואחות ל-3 אחים.
בהיותה בת כחודש עברה עם משפחתה לגור במושב בני ציון שבשרון. לאחר סיום לימודי התיכון, יצאה לטייל בדרום אמריקה וארצות הברית עם מאיר שהיה אז חברה. ולאחר חזרתה התגייסה לשירות בחיל המודיעין. בשנת 1994 התחתנה עם מאיר ועברה לגור בביתן אהרון שם התחילו לרקום את חלומם לכדי מציאות ולהקים רשת מסעדות חלבית "יטבתה בעיר" הרעיון מאחורי הקמת הרשת היה להביא את המוצרים הטובים והאיכותיים מהקיבוץ ומהכפר אל העיר, רשת שהתחילה ממסעדה קטנה בנתניה והפכה להיות רשת בעלת סניפים ברחבי הארץ כולה. תוך עבודה קשה ומסורה סביב העסקים הרבים שהקימו יחד בעשר אצבעות נולדו להם שמונה
ילדים- גפן, תירוש, אשכול, כרמל, ענב, שורק, כרם ושריג את עיקר זמנה אסתרקה השקיעה בגידול הילדים וחינוכם, לעולם לא התלוננה, לא חלקה את חששותיה, כאביה ומצוקותיה ונראה שהיתה חזקה כצוק איתן בכל המצבים והזמנים. לאחר שנולדו הילדים, אסתרקה ומאיר החליטו לעזוב את כל העסקים לטובת גידול הילדים באזור ערכי. ועברו לגור בישוב הושעיה שבגליל אל מול ציפורי העתיקה
בשנת 2004. לנגד עיניהם היה חזון שיש בו עבר, הווה ועתיד. חזון שהוביל אותם בבחירות שלהם והמשיך להנחותם לאורך כל הדרך. חזון שהפך למציאות כאשר הוקם היקב המשפחתי- יקב קטרון בשנת 2006. יקב אשר יבטא באופן המיטבי את החינוך עליו גדלו ואותו רצו להעניק לילדיהם – חינוך לעבודת האדמה, חינוך לחקלאות ועבודת כפיים ביקב שמתחבר לשורשי היין העמוקים הנטועים באדמות האזור עוד מלפני 2000 שנה, יקב משפחתי משגשג שיאפשר גם לדורות הבאים לקחת חלק ביצירה בין דורית- יצירה שזוכרת את העבר, עובדת קשה על ההווה ודואגת להמשכיות בעתיד. יצירה שמחיה מחדש את עולם היין הגלילי.
בזמן הקצוב שהיה לאסתרקה היא הספיקה לעשות המון דברים משמעותיים, שום רגע מחייה לא עבר לשווא, הגשימה את חלומה והקימה משפחה והפכה להיות אמא, הספיקה להכיר ולגעת בהרבה אנשים שלעד ישאו את זכרה, ילמדו מהאדם שהייתה ומהאופי המיוחד שהיה רק לה.
אסתרקה - אישה אשר רוח בה. רוח של עשיה ומשמעות, רוח שניתבה את מי שזכה לחיות לצידה לדרך של אהבה אין סופית וקבלה. רוח שהצליחה לגעת לחנך ולהעצים כל אחד לפי הניגון שלו והדרך בה האמין ובחר תוך שמירה על הערכים המקודשים לה ביותר- כנות, שמחה וצניעות. רוח שהוקדשה כל כולה למשפחה ולאחדותה בצורה הרמונית יוצאת דופן, רוח שדרשה קודם כל מעצמה את מה שדרשה אחר כך מילדיה, רוח שעיצבה את סובביה לא בכח המשמעת והשגרה אלא בכח אישיותה הדגולה.

לאחר מאבק ממושך אך מעורר השראה במחלת הסרטן אסתרקה נפטרה בכ"ג אייר תשע"ט
28.5.2019.