פילוסופיית הייצור

יקב אשר יוצא מתוך האדמה- 
מבנה היקב והארכיטקטורה שלו
תוכננו והוקמו במשך שנים רבות בקפידה ובהשקעה גדולה.
התכנון המקצועי נעשה בליווי חברה אמריקאית אשר מתמחה ביקבים בגרביטציה, כאשר המטרה העליונה הייתה ליצור הרמוניה בין הקדום למתחדש בדגש על מקצועיות,
וזאת על מנת להגיע ליכולת של ייצור יין בגרביטציה תוך שימוש בבנייה ייחודית חדשנית, ושמירה על האורגניות והטבעיות המקסימלית בייצור היין.
היקב בנוי ב-4 מפלסים המותאמים לתהליכי ייצור היין על פי זמן הייצור והצרכים המדויקים הנלווים. 

תמונת כותרת (1)

אומנות הגרביטציה –

שיטת הייצור ביקב קטרון- הגרביטציה – דוגלת בהתערבות מינימלית של כוח אדם ובשימוש מקסימלי בעוצמות הטבע. היא מאפשרת ליין לעבור את התהליכים בסביבתו הטבעית בלי פגיעה בענב ובחרצן, מתוך האמונה הגדולה כי יין מדויק וטהור הוא "יין השוקט על שמריו".
בזכות זרימה חופשית של היין מקומה לקומה ללא שימוש במשאבות אלא בכוח הכבידה בלבד, נוצר יין יוקרתי, עגול, עם סיומת רכה ונטול מרירות.
יקב קטרון מוביל את עולם היין להישגים חדשים.

N+G-28

לב עולם היין הגלילי
לאורך השנים רשות העתיקות חושפת באזור מאות גתות דריכה שלמות, ששימשו כמפעלים לעשיית יין באותה תקופה. ללא ספק מדובר באחד מריכוזי הגתות הגדולים בארץ.  ציורי ענבים, אשכולות ענבים וגפנים המהווים מוטיבים מרכזיים על מטבעות וכדים שנמצאו כאן, וכן כתובות וחותמות על כדי יין, מעידים שהיין שיצא מנחלה זו היה טובין מסחרי שנשלח לרחבי העולם כולו. אותן גתות אשר בנויות בשיפוע, מצביעות על כך שכבר אז תהליך עשיית היין היה איטי ונבנה בהתאמה מדויקת לכוחות הטבע, כאשר השלמת העבודה נעשתה ע"י כפות הרגליים במגע רך ועדין המונע פגיעה והתרסקות הגרעין. יקב קטרון משמר את האותה שיטה בה השתמשו באזור לפני 1600 שנה,ומאידך משתמש בציוד מהמובילים בעולם.  בחרנו לשאת את שמו של האזור כולו "קטרון" ובכך לפאר ולהעניק כבוד לתעשיית היין הגלילית כולה.

אתר